Türkiye Cumhuriyeti

Brazilya Büyükelçiliği

Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz

 
Saki Türkgeldi
Büyükelçi
18.07.1929-07.12.1931
Hasan Tahsin Mayapetek
Büyükelçi
24.03.1938-02.07.1938
Bedri Tahir Şaman
Büyükelçi
27.02.1944-20.03.1946
İlhami Müren
Büyükelçi
20.03.1946-04.02.1947
Hüsrev Gerede
Büyükelçi
05.02.1947-19.07.1949
Fuat Carım
Büyükelçi
23.08.1949-13.07.1957
Şefkati İstinyeli
Büyükelçi
28.12.1957-06.09.1960
Ekrem Gökşin
Büyükelçi
07.09.1960-10.05.1963
Savlet Aktuğ
Büyükelçi
11.05.1963-31.01.1964
Mehmet Osman Dostel
Büyükelçi
31.01.1964-11.01.1966
Savlet Aktuğ
Büyükelçi
11.01.1966-10.02.1968
Şinasi Orel
Büyükelçi
11.02.1968-01.11.1970
Vecdi Türel
Büyükelçi
01.12.1970-01.11.1972
Veysel Versan
Büyükelçi
01.12.1972-21.09.1976
Berduk Olgaçay
Büyükelçi
01.10.1976-12.07.1978
Semih Akbil
Büyükelçi
01.09.1978-01.06.1979
Yalçın Kurtbay
Büyükelçi
01.11.1979-01.09.1983
Yıldırım Keskin
Büyükelçi
28.09.1983-22.11.1985
Metin Kuştaloğlu
Büyükelçi
26.11.1985-15.11.1989
Ergun Sav
Büyükelçi
01.12.1989-19.11.1991
Tahsin Tarlan
Büyükelçi
04.12.1991-01.01.1996
Doğan Alpan
Büyükelçi
01.01.1996-11.11.2000
Sevinç Dalyanoğlu
Büyükelçi
14.11.2000-17.12.2004
Ahmet Gürkan
Büyükelçi
27.12.2004-28.06.2009
Ersin Erçin
Büyükelçi
17.08.2009-01.12.2013
Hüseyin Lazip Diriöz
Büyükelçi
01.12.2013-14.03.2014
Hüseyin Lazip Diriöz
Büyükelçi
14.03.2014-15.11.2016
Ali Kaya Savut
Büyükelçi, Genel Müdür
15.11.2016-